Ložnice

Realizace interiérů

Ložnice

Ložnice podle vašeho gusta

Ložnice hraje ve skladbě celého interiéru svou nezastupitelnou roli z toho důvodu, že zde trávíte výraznou část dne důležitými aktivitami pro Váš organismus. 
Vaše psychická i fyzická pohoda není ani tak závislá na tom, kolik přesně hodin denně strávíte spánkem, ale na okolním prostředí. Z hlediska odborníků na lidské zdraví i bytový design je ložnice vnímána spíše jako oáza klidu pro čerpání energie a jako intimní zóna pro obyvatele domu. I když bývá realita často jiná, doporučujeme ostatní prvky, jako je pracovní kout nebo audiovizuální soustava umístit do jiného pokoje.

 
Máme 15 let zkušeností a řadu stálých klientů.

Odpočinek pro tělo i ducha

Vzhledem k tomu, že prostor slouží především k odpočinku, snažíme se při návrhu ložnice omezit množství nábytku na potřebné minimum. Při naší práci budeme hlavní pozornost věnovat dispozičnímu řešení postele, které se bude odvíjet od jejích rozměrů. Všeobecně se doporučuje, aby její délka odpovídala výšce člověka, zvětšená ještě o 30 cm. Šířka lůžka pro jednoho by měla být minimálně 80 cm. Lidé ve spánku mění svou polohu až třicetkrát, takže není důvod si nedopřát velkou postel. Samozřejmě výběr tvrdosti roštu a matrace, která ovlivní kvalitu spánku, necháme zcela na vás. 

Při plánování ložnice se důkladně zaměříme na návrh barev, které hrají především v interiéru ložnice podstatnou roli. Zcela jemné tóny navodí poklidnou atmosféru, sytější barvy dodají energii, agresivním a tmavým barvám se raději rovnou vyhneme. Součástí naší práce v Brně je navrhování ložnice včetně úprav stěn. Na zdi můžeme použít výmalbu, štuk nebo tapety, které místnost příjemně zateplí a odhluční. Celkové působení prostoru doplníme dostatečným počtem světelných prvků. Ke komfortu a navození správné atmosféry budete mít k dispozici hlavní svítidlo, lampičky u postele nebo například osvětlení toaletního stolku. Rozmístění všech zásuvek a vypínačů je důležité pro jejich pohodlné užívání. Možnost zhasínat všechna světla přímo z postele je velmi příjemná a rychle si na ni zvyknete. Současně s osvětlením budeme vybírat také stínící techniku, bez které si ložnici asi dokáže představit málokdo.
Líbí se vám jak pracujeme? Pozvěte nás na schůzku.